خانه نجوم نجف آباد

فرصت ها

 

مرد جوانی در آرزوی ازدواج با دختر کشاورزی بود.

کشاورز گفت برو در آن قطعه زمین بایست. من سه گاو نر را آزاد می کنم اگر توانستی دم یکی از این گاو نرها را بگیری من دخترم را به تو خواهم داد. مرد قبول کرد.

 در طویله اولی که بزرگ ترین بود باز شد. باور کردنی نبود بزرگ ترین و خشمگین ترین گاوی که در تمام عمرش دیده بود. گاو با سم به زمین می کوبید و به طرف مرد جوان حمله برد. جوان خود را کنار کشید تا گاو از مرتع گذشت. دومین در طویله که کوچک تر بود باز شد. گاوی کوچک تر از قبلی که با سرعت حرکت کرد. جوان پیش خودش گفت: منطق می گوید این را ولش کنم چون گاو بعدی کوچک تر است و این ارزش جنگیدن ندارد. سومین در طویله هم باز شد و همان طور که فکر می کرد ضعیف ترین و کوچک ترین گاوی بود که در تمام عمرش دیده بود. پس لبخندی زد و در موقع مناسب روی گاو پرید و دستش را دراز کرد تا دم گاو را بگیرد... اما...... گاو دم نداشت!!!!!!!!

زندگی پر از ارزش های دست یافتنی است اما اگر به آن ها اجازه رد شدن بدهیم ممکن است که دیگر هیچ وقت نصیبمان نشود. برای همین سعی کن که همیشه اولین شانس را دریابی!

فرستنده: آقای حسن قضاوی

نوشته شده در ساعت توسط نظرات ()

به دلیل قطع بودن سرورهای آپلود عکس فعلا از قرار دادن تصاویر در وبلاگ معذوریم. خواهشمند است دوستان علاقه مند برای دریافت عکس های رصدی خود به دفتر خانه نجوم مراجعه نمایند.

ما رو عفو بفرمایئدنیشخند

نوشته شده در ساعت توسط نظرات ()

آخرین برنامه رصد سال ١٣٨٨ خانه نجوم در تاریخ ٢۵ اسفند ماه در مکان حاجی آباد  همراه با رصد هلال شامگاهی ربیع الثانی ١۴٣١برگزار گردید.

 

1rhvo0wsnyi6zz7g6j7w.jpg

به دلیل ابر غلیظ در افق غرب هلال رویت نشد

 

e2i77lsx11k1lj4ig5k.jpg

حواشی رصد اعضاءنیشخند

نوشته شده در ساعت توسط نظرات ()

این برنامه آموزشی در تاریخ ١٧ اسفند ماه ١٣٨٨ در مکان غارتپه از توابع نجف آباد در مدت زمان ٣ ساعت برگزار گردید. علاقه مندان با صور فلکی زمستان آشنا شده و همچنین سیاره ی زحل و چند خوشه ی ستاره ای را رصد کردند.

 

t4cioko4tr38pyys9h0.jpg

 

 

 

f0y6kwuxqrj5kcj7okbm.jpg

نوشته شده در ساعت توسط نظرات ()

 

آنالما بر فراز ایوان مداین

JPEG Hoster

اگر هر روز در زمان یکسانی از خورشید عکس بگیرید، آیا در موقعیت یکسانی قرار خواهد داشت؟ پاسخ این است، نه. و شکلی که از ردیابی مسیر خورشید در یک دوره ی یک ساله پدید می آید آنالما نامیده می شود. جابه جایی ظاهری خورشید، از ترکیب حرکت زمین به دور خورشید و تمایل محور چرخش زمین ناشی می شود. خورشید هنگام تابستان در بالاترین نقطه ی آنالما و هنگام زمستان در پایینترین نقطه ظاهر می شود. امروز، یعنی روز انقلاب زمستانی در نیمکره ی شمالی زمین، خورشید در زیر آنالما قرار دارد. آنالماها بسته به عرض جغرافیایی و همچنین زمان عکس برداری، با هم حداقل اندکی تفاوت خواهند داشت. این آنالمای به خصوص از 46 تصویر خورشید مجزا ساخته شده و طی سال 2003 در آتن یونان گرفته شده است. در پیش زمینه ی این تصویر مرکب،  ستون هایی به تصویر درآمده اند که ایوان مایدن نامیده می شوند، بخشی از ارکتئوم باستانی (معبد آتنا در آکروپولیس آتن)  که در 407 پیش از میلاد تکمیل شده است.

 

تهیه کننده: خانم فرناز محمدی

 

نوشته شده در ساعت توسط نظرات ()

سلام دوستان عزیز. از اونجایی که قالب وبلاگ رو عوض کردم، دیدم بد نیست این هفته مطالب جالبی رو بگذارم که دوست عزیزمون خانم مرضیه نیری در رابطه با ماه تهیه کردند .

حقایقی درباره ماه

 

ماه چیست؟

 

ماه یا قمر زمین نزدیکترین جرم منظومه شمی به زمین است که توجه انسان را در شب به خود جلب می کند.ماه دارای قطری کمتر از قطر زمین یعنی حدود 3476 کیلومتر است که این مقدار کمی بیشتر از25/0 قطر زمین است.جرم ماه حدود 3483/7 است.یعنی می توان گفت که در منظومه شمسی 5 قمر بزرگتر ازماه  زمین وجود دارد که سه تای آن به مشتری ودوتای دیگر به زحل ونپتون تعلق دارد که با سایر قمرهای منظومه شمسی مقایسه می شود آنقدر بزرگ است که زمین بیشتر سیاره ی همراه آن به شمار می آید تا منشا آن.

  

در ادامه مطلب بخوانید:

چرا ماه به روی زمین سقوط نمی کند ؟

مقایسه مدت شبانه روز زمین وماه وحرکت آن

زلزله در ماه

 


:ادامه مطلب:
نوشته شده در ساعت توسط نظرات () |

نوشته شده در ساعت توسط مدیر |

» ::
نوشته شده در ساعت توسط مدیر |


قالب وبلاگ : قالب وبلاگآموزش عالی - آتلیه عکاسی - کاسپین کامپیوتر | هواداران چاوشی - آتلیه عکاسی کودک - درگاه پرداخت - مهم نیوز

-->ادامه مطلب
نوشته شده در ساعت توسط نظرات ()

Design By : Pars Skin


فروشگاه اینترنتی گنبد نیلگون