خانه نجوم نجف آباد

برنامه علمی و رصد ماه گرفتگی در ارگ شیخ بهایی به مناسبت خسوف ماه با حضور علاقه مندان برگزار گردید رویدادهای خاصی مثل  ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی برای تمامی منجمان و علاقه مندان به آسمان زیبا و پر هیجان است و همواره بررسی های دقیقی روی این دو پدیده صورت میگیرد خانه نجوم نجف آباد با توجه به علاقه مردم دانش پژوه و زیبایی دوست نجف آباد برنامه رصد عمومی جهت تماشای ماه گرفتگی ترتیب دادند که این برنامه علاوه بر ارائه اطلاعات دقیق نجومی و آموزش صحیح آن به صورت مستقیم به آگاه نمودن شهروندان از چگونگی رخ دادن ای واقعه زیبا پرداخت.


از دیگر برنامه ه های اجرا شده توسط این مرکز به عکاسی از این پدیده میتوان اشاره کرد.

 با وجود سه تلسکوپ دو عدد TALچهار اینچی و یک عدد SKYWACHER شش اینچی   صف طویلی از علاقه مندان را میتوانستید در انتظار رویت خسوف پشت هر یک از تلسکوپ ها مشاهده کنید در زمان اجرای این برنامه در بین شرکت کنندگان بسته هایی شامل معرفی خانه نجوم نجف آباد، فعالیت های صورت گرفته در آن و همچنین مقاله در توصیف ماه گرفتگی توزیع گردید. در این برنامه که با همکاری  سازمان رفاهی تفریحی شهرداری نجف آباد ترتیب داده شد بود، حضور شهردار محترم و مقامات شهرستان دلگرمی بزرگی برای ما بود.

اجرای مراسم خواندن نماز آیات بصورت جماعت در بین رصد و در ساعت 11:45 دقیقه جذابیت و روحانیت خاصی به فضا بخشید. با پایان گرفتن اوج  ماه گرفتگی، ارگ شیخ بهایی که تا چند دقیقه قبل لبریز از علاقه مندان به این علم آسمانی بود خالی از حضورشان و لبریز از نور مهتاب شد ارگ ماند ومهتابی که تا چند ساعت پیش ساعاتی گرفته و حالا دوباره رخ باز کرده بود با تشکر از تمامی دوستانی که مارا در برگزاری این رصد یاری کردند.

 

نوشته شده در ساعت توسط نظرات ()

Design By : Pars Skin


فروشگاه اینترنتی گنبد نیلگون