خانه نجوم نجف آباد

دانشمندان سالها به این می‏اندیشیدند که آیا خمیر (مایه) نان در حالت بی‏وزنی فضا می‏تواند به اصطلاح پخت شود یا نه؟

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از فلوریدای آمریکا، این دانشمندان که در صدد دریافت این موضوع هستند، به همراه فضانوردانی که با سفینه «ایندیور» عازم فضا هستند یک آشپزخانه نیز تحویل خواهند داد.

«جری سنچال» مدیر پروژه شرکت کانادایی «هوا و فضا اسپار» در این زمینه می‏گوید:

ما این نان را برای خوردن نمی‏پزیم، تازه بودن نان هم مد نظر ما نیست. تنها می‏خواهیم بدانیم که آیا نان در فضا به عمل می‏آید و در آن شکل ظاهرش چگونه است؟

«ایندیور» به منظور انجام تحقیقی در مورد پختن نان در فضا، یا به تعبیر دقیق‏تر برای مأموریت آزمایشگاه فضایی از زمین پرتاب شده است. پرواز با انجام شمارش معکوس و ورود هفت نفر خدمه سفینه شامل اولین زوج فضایی، اولین زن سیاهپوست فضانورد و اولین تبعه ژاپنی که با یک سفینه آمریکایی به فضا می‏رفت، انجام گرفت.

یکی از فضانوردان، دو اتاقک نان‏پزی را برای پختن قرصهای کوچک نان به راه خواهد انداخت که با روشن کردن کلیدی در محل قرار گرفتن تجهیزات سفینه، کار خواهد شد و به آرد و مخلوط مایه تزریق می‏شود. یک موتور چرخان کوچک به مدت هفت دقیقه خمیر را مخلوط می‏کند و خمیر نیم ساعت فرصت می‏یابد تا به اصطلاح، ور بیاید.

هر اتاقک تا 302 درجه فارنهایت (150 درجه سانتیگراد) گرم خواهد شد و تا یک ساعت بعد نان می‏باید پخته شده باشد و تنور نیز خاموش شود.

دستورالعمل پخت هر قرص نان بدین قرار است:

64/31 گرم آرد سفید، 7 گرم مایه و 92/17 گرم آب. هیچ افزودنی دیگری مثل شکر یا نمک در کار نیست. همچنین نان در معرض هیچ عوامل گرمایی قرار نمی‏گیرد بنابراین پوسته‏ای هم وجود ندارد.

هر قرص نان 52/9 سانتی‏متر طول و 81/3 سانتی‏متر قطر دارد. در آزمایشاتی که با این ابزار در زمین انجام شد، قرصهای نان زردرنگ و اسفنجی شکلی به دست آمد.

برای احتیاط، جعبه زباله که به اندازه قوطی است و آزمایشات در آن انجام می‏گیرد با نیتروژن تمیز شده است تا هر گونه اثر اکسیژن را که می‏تواند شعله‏ای ایجاد کند، برطرف نماید.

منبع: www.hawzah.net

 

نوشته شده در ساعت توسط نظرات ()

Design By : Pars Skin


فروشگاه اینترنتی گنبد نیلگون