دهانه‌ی خندانِ کوچکِ عطارد

گردآوری : خانم سیمین کاظمی

به نظر می رسد حتی دهانه‌های عطارد نیز باب راسِ نقاش را می شناسند! شکل گیریِ قله‌های مرکزی این دهانه‌ی برخوردی پیچیده، به نظر می‌رسد که چهره ای خندان را به ما نشان می‌دهد. این عکس را که جهت شمال آن به سمت پایین قرار گرفته، فضاپیمای مسنجر گرفته است.

 فضاپیمای مسنجر تنها فضاپیمایی است که تاکنون به دور عطارد چرخید است. این فضاپیما که هفت ابزار تحقیقات علمی و رادیویی را یدک می‌کشد، وظیفه ی حل معمای تاریخچه و تکاملِ درونی ترین سیاره منظومه ی شمسی را بر دوش دارد. در ماموریتِ اول این فضاپیما که یکسال به طول انجامید ، مسنجر علاوه بر داده های فراوان، 88.746 تصویر به زمین مخابره کرد. مسنجر در حال حاضر در تمدید یکساله ی ماموریت خود به سر می‌برد تا بیش از 80.000 تصویر دیگر را در راستای اهداف علمی اش به زمین مخابره کند.

منبع: ناسا

http://www.nasa.gov/multimedia/imagegallery/image_feature_2392.html

 

/ 2 نظر / 29 بازدید
بیمه معلم نمایندگی فتحی در نجف آباد

با سلام خدمت شما همشهری گرامی تخیف 30 درصدی ویژه آتش سوزی ممنازل مسکونی و غیر صنعتی به غیر از انبارها از تاریخ 13/09/91 تا 20/10/91 وبلاگ خیلی زیبایی دارید.مرا با نام بیمه معلم نمایندگی فتحی در نجف آباد لینک کنید.شما را با چه نامی لینک کنم؟!

حامد علی اکبری

پست های جدید وبلاگ: http://hamed-najafabad1390.blogfa.com/post-44.aspx http://hamed-najafabad1390.blogfa.com/post-35.aspx پیروز و موفق باشید